• Kočíky sú dôležitou súčasťou každodenného života s malým dieťaťom

  Komentáre vypnuté na Kočíky sú dôležitou súčasťou každodenného života s malým dieťaťom
  11. septembra 2019 /  Nezaradené
  mamičky s kočíkmi

  Pre každú mamičku je kočík neodmysliteľnou súčasťou každodenného života s malým dieťatkom. Sú dôležité nielen pre presuny dieťaťa po dome alebo byte, ale najmä na prechádzky a vonkajšie vychádzanie s deťmi. Len ťažko by ste sa v domácnosti zaobišli bez kočíka. Športové kočíky sú kočíky, ktoré sú zvyčajne určené pre deti od 6 mesiacov ich veku. Sú však aj modely športových kočíkov, ktoré sú určené pre deti od narodenia. Tieto kočíky sú náhradou za hlboký kočík, keď sa deti naučia sedieť a hlboký kočík im začne byť krátky. 

  Aké sú rozdiely medzi športovým kočíkom a kombinovaným kočíkom?

  Kočíky majú na uchytenie celú rukoväť. Športové kočíky sú oproti kombinovaným kočíkom ľahšie, pretože majú menšiu hmotnosť. Vďaka nižšej hmotnosti sú vhodné na prenášanie detí po meste, prejdete s nimi cez vchodové dvere, môžete ich prenášať cez miestnosti alebo sa s nimi aj v poriadku dostanete do výťahu. Športové kočíky by rovnako nemali postrádať polohovaciu podnožku ani bezpečnostné pásy, ktoré sú pre dieťa a jeho presuny naozaj dôležité. Po zložení sú rozmery kočíka menšie, čím ho môžete bez problémov zložiť do auta. Súčasťou základnej výbavy pre športové kočíky býva aj priestranný nánožník. Manipulácia so športovým kočíkom je jednoduchšia, pretože väčšina modelov má otáčavé kolieska.  

  Aké sú modely športových kočíkov?

  Naozaj máte veľa možností, aby ste si vybrali ten ideálny športový kočík. Môžete si vybrať kočík s veľkými alebo malými, pevnými, otáčavými kolieskami, s prehadzovaním rukoväte. Dieťa môže kočíku sedieť proti smeru jazdy alebo v smere jazdy. Rukoväť kočíka môže byť nastaviteľná, sedačky môžete nastaviť do ľahu, opierky na nohy sú tiež pre mnohé modely výškovo nastaviteľné. Kočíky by mali mať tiež dostatok úložného priestoru pre potrebnú detskú výbavu. 

  Čo ocenia predovšetkým mamičky?

  Mamičky si vychvaľujú športové kočíky vďaka jeho veľkým nafukovacím terénnym kolesám, čo súvisí tiež s jeho jednoduchým pohybom a ovládaním. S kočíkom tak môžete prejsť aj náročnejší terén alebo rovné cesty.

  Posted by marek1414 @ 22:15

Comments are closed.