• Zas o čosi zdravší obraz života

  Komentáre vypnuté na Zas o čosi zdravší obraz života
  4. marca 2021 /  Nezaradené

  Prírodná kozmetika pozostáva zo všetkého, čo sa nachádza v okolitej prírode a čo môžeme využiť z fauny, flóry a neživého sveta. Z oblasti fauny vám ekodrogéria dokáže poskytnúť také zložky, ako napríklad rôznorodé bylinky, výťažky zo stromov, plodov či semienok. Flóra zas výrobcom ponúka mlieko či med, no a v rámci neživej prírody možno hovoriť o takých zložkách ako voda alebo soľ. Prírodná kozmetika sa v dnešnej dobe stáva akýmsi novým trendom a reprezentuje zdravý životný štýl aj v dekoratívnej kozmetike. Obmedzenia teda nie sú absolútne žiadne lebo či zháňate šampón, lak na nechty, taštičku na mydlo či čistič, všetko môže byť v súlade s prírodou.

  Prírodná dekoratívna kozmetika a jej plusy

  Koža je najväčší orgán ľudského tela a aj preto by sme jej mali venovať dostatok pozornosti. Všetko, čo nanášame na našu pokožku sa časom určite odzrkadlí aj na našej každodennej pohode, v dobrom či zlom svetle. 

  Prírodná kozmetika neobsahuje žiadne komponenty, ktoré by sa do jej obsahu dostali chemickou cestou. Naozaj žiadne farbivá, žiadna chémia! Aj preto sú krémy často bielej, béžovej či dokonca priesvitnej farby. Bylinky, ktoré sú využívané na výrobu, pochádzajú z oblastí sveta, ktoré sú maximálne čisté. Hovoríme teda predovšetkým o horách a čistých brehoch jazier alebo riek. Ak sú vypestované, nesmú byť používané žiadne postreky či akékoľvek chemické podporné látky.  Veď už v dávnych časoch sa ženy snažili udržať si svoju krásu pomocou odvarov z rastlín a dužinami z ovocia či zeleniny. 

  Dekoratívna kozmetika, ktorá čerpá z darov prírody neškodí našej pokožke, práve naopak. Nemusíte sa obávať žiadnych alergických reakcií, začervenaní alebo podráždení kože a vylúčiť možno aj toxicitu celého organizmu. 

  Čo zahŕňa ekodrogéria?

  Pomôcť prírode a našej planéte môžete aj produktmi do domácnosti. Siahnuť môžete po kozmetických pomôckach, ekodrogéria ukrýva tiež prostriedky na pranie, riady, univerzálne ekočističe alebo tiež intímne hygienické potreby. V tejto kategórii nájdete aviváže bez syntetických farbív a parfumov s rôznymi jemnými vôňami, ktoré vášmu oblečeniu dodajú šmrnc. Táto aviváž znižuje elektrostatický náboj bielizne, vďaka čomu bude príjemná na dotyk a nebude sa na vás lepiť. Gély na umývanie riadu nedráždia pokožku rúk a zároveň si poradia so silným znečistením rovnako, ako ktorýkoľvek bežný čistič riadu. Ekodrogéria ponúka tiež produkty do umývačiek riadu.

  Vpustite prírodu do svojho života a presvedčte sa sami, že vám dokáže ponúknuť široké spektrum kvalitných a šetrných produktov, ktoré plnohodnotne zastanú svoju funkciu a splnia vaše požiadavky.

  Posted by Gréta Cicková @ 12:43

Comments are closed.