• Možnosti stavania domu

  Komentáre vypnuté na Možnosti stavania domu
  24. februára 2018 /  Nezaradené

  building house

  Staviate dom? Ak ste si už vybrali v akom type domu chcete bývať ešte vás čaká nájsť spôsob ako vaše predstavy preniesť do reality. Možností je veľa. Už ste si vybrali?

  • Môžete zvoliť najjednoduchšiu formu, a to zaplatiť si firmu a nechať si postaviť dom na kľúč. Čo vás čaká? Vybrať si dôveryhodnú firmu. Najlepšie si nechať poradiť alebo známych, ktorí už majú skúsenosti. A potom už len čakať a dúfať, že všetko dopadne podľa vašich predstáv. Výhody sú jasné. So stavbou nemáte vôbec žiadne starosti. Ušetríte strašne veľa času. Nevýhody sú určite finančné, je to najdrahší spôsob stavania a stavba či interiér nemusí dopadnúť úplne podľa vašich predstáv. Ak nemáte osobitý vkus nebude to niečo, čo vám bude veľmi vadiť, ak si však na interiérovom dizajne potrpíte, ale nemáte na to čas,môžete byť sklamaní.
  • Náročnejšia možnosť stavby domu je stať sa manažérom vlastnej stavby. Musíte však mať v prvom rade dostatok času, chcenia a tiež schopností, či aspoň prehľadu o tom, čo stavba domu vyžaduje. Čaka na vás vybavenie architekta, hodiny nad plánom domu, obvolanie stavebných firiem, zabezpečenie ubytovania pre pracovníkov s čím súvisí tiež napríklad donáška alkoholu či jedla. Ďalej nájdenie elektrikárov, a ďalších odborníkov na špecifické odvetvia ako kanalizáciu, vodu, odpady, a tak ďalej. Nezabúdajte ani na poslednú fázu zabývania sa a to nakupovanie a vyberanie celého vnútorného vybavenia. Od elektrických spotrebičov, kuchynskej a kúpeľňovej inštalácie až po posledné obrazy a dizajnové detaily. Ešte sa musíte povenovať architektúre záhrady, rozmyslieť si či chcete využívať záhradu aj hospodársky alebo len okrasne a rekreačne. Je jasné, že nevýhodou je to obrovské množstvo času. Odmenou pre vás však bude dom podľa vašich predstáv a dobrý pocit z dobre vykonanej práce.
  • Existujú aj rôzne iné možnosti, ktoré sú akousi zlatou strednou cestou medzi týmito dvoma variantmi. Môžete si dať napríklad firmou postaviť hrubú stavbu a ostatné veci sa už postarať sami.

  Možností je veľa, želáme vám, nech si nájdete tú ideálnu pre vás.

  Posted by Tibor Demovič @ 19:05

Comments are closed.