• Máte do činenia s manipulátorom?

  Komentáre vypnuté na Máte do činenia s manipulátorom?
  16. mája 2018 /  Nezaradené

  manipulator

  Emočné vydieranie, manipulácia či nepríjemný nátlak. Sú vám tieto slová či slovné spojenia známe? V poslednej dobe som sa o to začala viac zaujímať a bola som veľmi prekvapená z toho, že veľa z mojich priateľov či známych má s podobnými situáciami nie jednu skúsenosť.

  Najčastejšie sa s týmito nepríjemnými javmi stretli na pracovisku, kde ich nadriadený používal spomínané nekorektné manipulačné metódy ako prostriedky na dosiahnutie“ svojho“ aj keď to bolo proti slobodnej vôli zamestnancov, respektíve to narušovalo ich osobnú slobodu či voľný čas. Boli mi spomínané situácie, kedy boli zamestnanci nútení ísť do práce napriek ich nepriaznivému zdravotnému stavu a podobne.

  Máte pocit, že ste v podobnej situácii a neviete ako sa z nej dostať? Čítajte ďalej, skúsime vám poradiť.

  Manipulátor vo vás bude chcieť vyvolať pocity viny, takže to nebude jednoduché. Samozrejme, nejaký spôsob zaručene existuje. Na pocity viny, menejcennosti či zlyhania, ktoré vo vás bude manipulátor vyvolávať určite nefunguje alkohol. Aspoň nie dlhodobo! Čiže na stránky alkohol online prosím zabudnite. Nefunguje na to ani prejedanie sa, cigarety či čokoláda. Aj keď sú to samozrejme prvé veci a iluzórne cesty k vyslobodeniu sa z nepríjemných pocitov, po ktorých siahame. Na všetko to zabudnite a poďte sa spolu s nami pozrieť na to, čo naozaj funguje.

  1. Musíte si uvedomiť, že s manipulátorom, máte skutočne dočinenia. Niekedy je ťažké priznať si to, pretože ho možno dokonca aj máte radi, respektíve si nechcete priznať, že ste so sebou nechali takto zaobchádzať…
  2. Najlepšie riešenie je, ak to je vo vašich možnostiach, okamžite s ním prerušiť kontakt. Veľakrát to možno môže znamenať dať výpoveď z práce, ktorá vás inak veľmi baví, napĺňa a jediný kto vám to tam robí nepríjemným je váš nadriadený. Stojí to však za to.
  3. Ďalšia možnosť, ktorá je na prvý pohľad jednoduchá, ale vyžaduje veľa vnútornej sily je „nežrať mu to.“ Skrátka vedomie o tom, že máte dočinenia s manipulátorom vám umožní brať situácie s odstupom .

  Držíme palce.

  Posted by Gréta Cicková @ 17:08

Comments are closed.