• Knihy, knižky, knižnice

  Komentáre vypnuté na Knihy, knižky, knižnice
  12. apríla 2018 /  Nezaradené

  ebook

  Čo myslíte, ako je to s knihou ako takou? Zažíva práve svoj úpadok? Alebo ho už preklenula dostáva sa do druhej populárnej fázy. Myslím, že to nie je najjednoduchšie odhadnúť.

  Je isté, že ľudia stále čítajú. Čítajú určite viac aj z elektrických čítačiek, predsa len žijeme v digitálnom svete a digitalizuje sa stále viac oblastí nášho života… Pričom knihy netvoria žiadnu výnimku. Na druhej strane pravdou ostáva, že kniha má stále u viacerých čitateľov prednostné miesto a len tak ju za niečo nevymenia. Už len tá vôňa… Viete si predstaviť ako niekto čuchá k e-čítačke? Knihy majú proste svoju atmosféru a veľa ľudí si ich dokáže vychutnať viac v ich krásnej  voňavej 3D podobe.

  Na druhej strane je pravda, že rovnako aj e-knihy majú svoje výhody. Sú ekologickejšie, ekonomickejšie a tiež nezaberajú toľko miesta v knižnici a na dovolenku si ich so sebou môžete vziať tucty…:)

  Myslím, že by sa dalo štatisticky zistiť, že niektoré tématiky sú predávanejšie ako e-knihy, iné ako tlačené. Dovolím si odhadnúť, že beletrie, romány, poviedky a novely sú predávanejšie vo forme klasických tlačených kníh, zatiaľ čo odborná literatúra je predávanejšia ako e-kniha. Ale myslím, že je to celkom diskutabilné. Čo myslíte vy? V akej forme by ste si kúpili napríklad knihu s názvom „ Prevencia – najlepší zubár “? Myslíte, že by bola vhodnejšia tlačená forma či e-kniha? Možno sa to nedá úplne jasne určiť.

  Zároveň je myslím celkom jasné, že ako darček sa viac hodí klasická tlačená kniha. Kniha ktorá by vám prišla do e-mailu, no neviem? Myslím, že tlačená varianta poteší určite viac. Je to asi rovnaké ako keby vám prišiel kupón napríklad na kozmetiku tiande alebo by ste dostalo priamo nejaký konkrétny výrobok. Myslím, že v tomto prípade je celkom jasné, čo poteší viac.

  Jedno je isté, tlačených kníh ubúda a lesov nepribúda.. Dúfajme aspoň že dáta v e-knihách sú aspoň tak trvanlivé ako vytlačené písmenká.

  Posted by Bohumil Adamčík @ 19:52

Comments are closed.