• Čaká vás pohovor? 3 základné chyby, ktorých sa musíte vyvarovať

  Komentáre vypnuté na Čaká vás pohovor? 3 základné chyby, ktorých sa musíte vyvarovať
  1. marca 2018 /  Nezaradené

  Pohovor

  Sú pre Vás pohovory nočnou morou alebo ich zvládate s ľahkosťou bez väčších ťažkostí? Ste už dlhšie bez práce a síce si ju poctivo hľadáte a  volajú vás na množstvo pohovorov, nedarí sa vám ich prechádzať úspešne?  Možno, že opakujete jednu zo základných chýb, ktoré vás odpisujú na stály neúspech. Ak je to tak, je dobré si to uvedomiť, rozpoznať, začať s tým pracovať a postupne to odstrániť.

  1. Nízke sebavedomie

  To, čo je na pohovoroch úplne najdôležitejšie nie sú vaše schopnosti a zdatnosti, hlavne preto, že ak si vás na pohovor zavolali, je viac ako pravdepodobné, že požadované zručnosti daného oboru spĺňate. Je to predovšetkým celkový dojem z vašej osobnosti. Prvý dojem je veľmi dôležitý. Preto si dajte naozaj záležať na tom ako pôsobíte. Najhoršou chybou na pohovore je prejaviť sa tak, že z vás ma človek pocit, že máte nízke sebavedomie. Zmyslom pohovoru je predať sa, preto si musíte byť svojich schopností vedomí a ukázať predovšetkým svoje kvality. Predviesť sa v dobrom svetle  a tak povedať to trochu prehnať. Na pohovore ste preto, aby ste ukázali vaše silné stránky, preto si predovšetkým treba veriť a predať sa.

  1. Príliš vysoké sebavedomie

  Na druhej strane, ak pôsobíte až prehnane sebavedomo, je to väčšinou na škodu a má to opačný efekt. Budí to dojem pýchy, arogantnosti a to na nikoho nepôsobí príjemne. Treba nájsť správnu mieru, akúsi zlatú strednú cestu v ktorej síce ukážete svoje kvality, ale netvárite sa, že ste zjedli všetku múdrosť sveta a poznáte jeho každý kút. Zdravé sebavedomie bez zbytočnej pýchy s dávkou pokory je kľúčom k zanechanie dobrého prvého dojmu

  1. Nepripravíte sa na pohovor

  Rovnako dôležité je sa na pohovor pripraviť v zmysle toho, že si zistíte, aká tá firma je, na čo sa špecializuje atď.  Ak ste v jednom kolotoči pohovorov, a chodíte z firmy do firmy, môže sa stať, že už si vlastne nie ste istý, kde sa nachádzate. Mysleli ste si, že je to tá firma, ktorá predáva nábytok na mieru a niečo vám na pohovore nesedí, pretože sa príliš často skloňuje slovo biokozmetika? Znie to ako scifi, ale stalo sa to. Preto sa vždy pripravte a nedávajte si viac ako dva pohovory na jeden deň.

  Posted by Gréta Cicková @ 16:03

Comments are closed.