• 5 typov pre výber záhradného domčeka

  Komentáre vypnuté na 5 typov pre výber záhradného domčeka
  14. októbra 2018 /  Nezaradené

  5 typov pre výber záhradného domčeka

  Pre kúpu záhradného domčeka je potrebné viac než len dostatok miesta. V prvom rade by ste mali myslieť na vaše rodinné pohodlie. Domček na náradie je potrebné mať na vhodnom mieste, ak ho chcete využívať naplno bez toho, aby vás nejako obmedzoval. Pred jeho kúpou nezabudnite brať do úvahy niekoľko dôležitých faktov.

  Podklad pre celú konštrukciu

  Podklad pre domčeky na náradie by ste mali riešiť až po určení vhodného miesta. Konštrukcia záhradného domčeka si vyžaduje rovný terén, ktorý pre neho bude vhodným podkladom stavby. Pokiaľ nemáte rovný podklad budete musieť naviesť pod neho zeminu alebo nejakú časť prípadne odkopať. Často používaná je napríklad zámková dlažba, ktorá je odolná a nevyžaduje si špeciálnu starostlivosť.

  Materiál pre domčeky na náradie

  Do exteriéru sa jednoznačne najviac hodia prírodné materiály. Vyhýbajte sa záhradným domčekom, ktoré sú celé konštruované z plastu alebo podobných umelých materiálov. Pre zahradny altanok je vhodným materiálom drevo, kov alebo kombinácia oboch materiálov. Pri plánovaní tiež dbajte na bezpečnosť, pretože altánok bude stáť na vašom dvere celoročne, počas búrok, dažďa a iných vplyvov počasia. Dôležitý je tiež správny sklon strechy a izolácia spodnej časti domčeka od vlhkej pôdy.

  Umiestnenie pre záhradný domček

  Vhodné miesto pre záhradný domček si každý predstavuje inak. Niekto privíta domček v blízkosti záhrady a niekomu viac záleží na súkromí. Ideálne miesto pre záhradný domček je v blízkosti kuchyne, no zároveň pri peknej časti záhradky. Ak sa ho chystáte využívať pre oslavy s rodinou, tak je pre vás blízkosť kuchyne kľúčová. Najlepšou možnosťou však ostáva mať zahradny altanok umiestnení niekde vzadu, kde budete mať s rodinou súkromie.

  Ako si altánok môžete zariadiť

  Pri zvážení výberu altánku nezabudnite tiež na jeho celkový dojem. Domčeky na náradie sa snažte neudržiavať chaoticky, práve naopak, mali by ste mať všetko po ruke.  Moderný zahradny altanok by mal mať aj nejaké nábytkové zariadenie, ktoré budete môcť pravidelne využívať.

  Posted by Bohumil Adamčík @ 17:09

Comments are closed.